I've spent about $60 in a single chunk before. But compare that to me walking out of a regular scrapbooking store just a few days ago with 4 chipboard albums at $6-8 apiece, 2 small jars of flowers at $5, brads, ribbons, and other tiny goodies for about $20... this doesn't include paper.... and my total was $65. And I don't have even the necessary ingredients to make a single layout!

Gosh, I love digi!