View Single Post
  #8  
Old 07-01-2009, 03:26 PM
wvasweetness's Avatar
wvasweetness wvasweetness is offline
Sweet Talker
 
profile gallery send pm
Join Date: May 2008
Location: central WV
Posts: 1,027
Default

We spend about $350/month for two adults, one toddler.

I make meal plans out 2 weeks in advance, which really helps with my grocery spending. I only buy what's on the list - and I know when I get home that I have the stuff to make all of my meals b/c I used the meal plan when making the list.
__________________
Deanna
Mom to 2 boys | Lover of Life | Believer in Connection
Reply With Quote