I probably spend about $100 a week and that is for 3 adults and 1 child (I'm counting my teen as an adult). That is not just food, but all the grocery store stuff like paper towels, etc. I don't buy diapers anymore, but I use to go to walmart to buy Luvs because they were just as good as pampers in my experience.
|